NAPRAWA I INSTALACJA
SYSTEMÓW WINDOWS POZNAŃ

serwis laptopów poznań

Naprawa i instalacja systemów OS Windows

reinstalacja windows poznań

Często spotykamy sytuację, że nagle nie chce nam się uruchomić system Windows, lub się resetuje. Bez paniki – jesteśmy wstanie pomóc. Nie zawsze musi się to kończyć formatowaniem dysku i instalowaniem systemu operacyjnego od nowa, czy też tzw. Recovery. Nikt nie chce utracić swoich danych, poczty, zdjęć, filmów, a nawet zainstalowanych programów. Jesteśmy dalecy od formatowania dysku.
Na początek musimy wykluczyć wszelkie usterki sprzętowe, a zwłaszcza określić stan dysku twardego.
Uszkodzenie dysku w zależności od jego stopnia może uniemożliwić naprawę systemu Windows, a nawet spowodować utratę wszelkich danych. Dlatego też, bardzo ważną rzeczą jest należyte dbanie o nasz dysk HDD.

Naprawa systemu operacyjnego Windows

Staramy się przywrócić funkcjonalność systemu operacyjnego Windows, poprzez naprawę plików systemowych, naprawę usług systemowych, naprawę konfiguracji systemu, ale w pierwszej kolejności usunięcie wszelkiego rodzaju wirusów i posprzątanie po nich. Ten ostatni proces (odwirusowanie) trwa najdłużej, ale i też jest bardzo ważny. Niestaranne odwirusowanie może utrudnić przywrócenie prawidłowej funkcjonalności systemu Windows. Walka z wirusami odbywa się z użyciem wielu profesjonalnych skanerów antywirusowych. Zastosowanie jednego lub tylko dwóch daje bardzo mierne rezultaty. Zależy to oczywiście od stopnia zawirusowania, ale jeżeli obecność wirusów uszkodziła system, to znaczy, że trzeba z nimi na poważnie powalczyć.

Jak już uda nam się uruchomić system operacyjny Windows (windowsa) przechodzimy do jego optymalizacji, oraz, jeśli to konieczne, naprawy uszkodzonych komponentów Windows lub innych oprogramowań. Musimy pamiętać, że jeżeli ktoś się decyduje na przywracanie systemu (opcja w Windowsie), musi się liczyć z możliwością utraty wcześniej zainstalowanych programów np. Microsoft Office, programy do fakturowania i inne, zwłaszcza w Windows 10, 8.1. Naprawa systemu pozwala zachować całość.

Instalacja systemu Windows

Na życzenie klienta lub gdy nie da się naprawić systemu, a czasem się tak zdarza, instalujemy system operacyjny Windows od nowa: Windows XP, Windows Vista – już niewspierane przez Microsoft, oraz Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10. Istnieje również możliwość zachowania danych takich jak: dokumenty, obrazy, filmy, poczta itp.
naprawa windowsa poznań
Nieautoryzowany serwis laptopów: Dell, HP, Lenovo, Asus, Samsung, Acer, MSI

Copyright © 2020 RC2000.  All Rights Reserved